ساخت نظرسنجی در واتساپ

حتما دلتون میخواد که با ساخت نظرسنجی در واتساپ نظر اعضا را درباره‌ی موضوعی جویا شوید. خب ما برای همین موضوع این بخش به شما آموزش می‌دهیم که چگونه بدون دانلود هیچ برنامه و ربات در واتساپ نظرسنجی بزاریم

قابلیت poll به صورت مستقیم در واتساپ وجود نداره و وضعیت ایجاد آن کمی متفاوت‌تر از استوری اینستاگرام و تلگرام است. تنها چیزی که نیاز دارید یک ایمیل هست که اول برای خودمون بسازیم یا اگه دارید که چه بهتر، چون از طریق ایمیل باید برای ایجاد فرم در سایتی ثبت نام کنید.

ساخت نظرسنجی در واتساپ

کار سختی نیست اگه کامل و مو به مو انجام بدید. خب اول وارد سایت زیر شده و همانند تصویر یک اکانت برای خودتان ایجاد کنید.

سایت opinionstage

در کادر اول یک اسم دلخواه، در کادر دوم یک ایمیل و در کادر سوم هم یک پسورد دلخواه را قرار می‌هیم و Create My Free Account را میزنیم تا حسابمون ساخته بشه. اینارو بخاطر بسپارید چون بعدا برای ویرایش نظرسنجی نیازه که وارد اکانت خود شوید.

ساخت نظرسنجی در واتساپ

خب با انتخاب Create Poll صفحه ای مثل عکس زیر براتون باز میشه که باید پرسش و گزینه‌ها را درج کنید. کادر اولی جای درج عنوان یا سواله و در قسمت پایینی هم گزینه‌های موردنظر را می‌نویسیم و اگر نیاز به گزینه های بیشتر بود Add an Answer را می‌زنیم تا تعداد گزینه‌ها بیشتر شود. البته شما یک تصویر هم می‌توانید برای نظرسنجیتون قرار دهید.

نظرسنجی در واتساپ

بخش پایینتر هم گزینه‌های متنوع و زیادی داره که اگه کمی زبانتون خوب باشه می‌توانید از امکانات بیشتری استفاده کنید. مثلا اگر گزینه Hide Results from voting را تیک بزنید درصد و نتیجه برای شرکت کنندگان مشخص نیست و فقط شما از نتیجه باخبر می‌شوید. این بخش اختیاریه و اگه نمی‌دونید اینا چی هستن نیازی نیست که اصلا اقدامی کنید.

قرار دادن نظرسنجی در واتساپ

خب پس از انجام مراحل بالا حالا برای ایجاد نظرسنجی بالای صفحه CREATE را بزنید و منتظر باشید تا نظرسنجی ساخته شود. حالا روی PREVIEW را بزنید تا براتون نمایش داده بشید. از همونجا یا بخش EMBED & SHARE لینک نظرسنجی و در گروه واتساپ بفرستید و از اعضا بخواهید که در اون شرکت کنند.

نظرسنجی در واتساپ

در این رایگیری هرکس می‌تونه یک گزینه را انتخاب کنه و بهش رای بده و رای‌دهندگان نیز می‌توانند نتیجه را مشاهده کنند.

دانلود برنامه نظرسنجی در واتساپ

خب امیدواریم با روش بالا بتونید یک نظرسنجی ایجاد کنید. البته بنده تاکید میکنم که اگر نیاز به کوئیز و نظرسنجی دارید حتما از تلگرام استفاده کنید چون هم دردسرهای واتساپ و نداره و هم اینکه بسیار بسیار قدرتمندتر و قویتر هست.

ساخت نظرسنجی در واتساپ بدون هیچ نرم افزاری (بسیار کاربردی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *